163241
  ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
تأکید رئیس حوزه هنری یزد بر معرفی خدمات و دستاوردهای سردار سلیمانی با زبان هنر
کوچک‌زاده گفت: هنرمندان مجاهدت‌ها و دستاوردهای سردار دلها و مدافع امنیت ملی و منطقه را با آثار هنری و ادبی فاخر به جهان معرفی کنند.
   
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، محمدصادق کوچک‌زاده در نشست شورای طرح و برنامه این نهاد با اشاره به خدمات و مجاهدت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، تقویت جبهه مقاومت، مبارزه با تروریسم و برقراری صلح و امنیت در منطقه گفت: اکنون خون پاک آن شهید عالی‌مقام و همرزمانش روح تازه‌ای در درخت مقاومت دمیده و آن را تنومندتر و استوارتر ساخته است.

رئیس حوزه هنری یزد افزود: به یقین خون مطهر سردار پرافتخار جبهه مقاومت، پاسخ یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا و سردمداران کاخ سفید را خواهد داد و موجب بیداری و پیروزی ملت‌های ستمدیده و گرفتار در چنگال استکبارخواهد شد.

وی با بیان این که همواره جامعه هنری بویژه هنرمندان دغدغه‌مند و انقلابی با آثارشان مروج راه شهدا و آرمان‌های انقلاب بوده و هستند، خاطرنشان کرد: هنرمندان، فارغ از هر جناح و گرایشی، رشادت‌ها‌، ایثار، مجاهدت‌ها و دستاوردهای سردار دلها و مدافع امنیت ملی و منطقه که نماد ایثار، مقاومت، بصیرت و مردم‌داری است را در قالب آثار هنری و ادبی فاخر به منطقه و جهان معرفی کنند.

رئیس حوزه هنری یزد بر ادامه راه و آرمان سردار رشید اسلام و ایران تأکید کرد و ادامه داد: حاج قاسم در میدان‌های مبارزه با شیاطین و اشرار عالم پیش‌قراول بود و پس از شهادت نیز شاگرانش و پیروان جبهه مقاومت راهش را با قوت بیشتر ادامه خواهند داد و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است.»

کوچک‌زاده با بیان این که سردار سلیمانی سرباز مردم و جبهه حق و مطیع امر ولایت بود اظهار کرد: برای او در دفاع از مظلوم، رنگ، مذهب و جناح مطرح نبود. فقط به وظیفه و تکلیف خود که همانا وحدت و انسجام امت اسلام، مبارزه با تروریسم و رهایی آزادگان جهان از یوغ استعمار و استکبار بود عمل می‌کرد و سرانجام در این راه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

رئیس حوزه هنری استان افزود: هرچند به ظاهر آن شهید گرانقدر در میان ما نیست ولی همچنان زنده است و روح بلند او و سایر شهدا، مددکار این مردم و انقلاب خواهد بود.

وی با بیان این که دشمن از ترس تبعات این اقدام نابخردانه و جاهلانه‌ی خود، دست به اقدامات مختلف می‌زند و از طریق سینما، رسانه‌ها و فضای مجازی می‌کوشد تا این اشتباه استراتژیک را توجیه کند، تصریح کرد: در این هیاهوی تبلیغاتی و رسانه‌ای، همه ما باید مواظب باشیم، آب به آسیاب دشمن نریزیم و در دام او گرفتار نشویم.

این فعال فرهنگی هنری، ایجاد رعب و ترس را ابزار اصلی دشمن دانست و ادامه داد: باید با استفاده از زبان و ابزار هنری و تبیین درست، تلاش کنیم تا افراد سست عنصر و ناآگاه، از واقعیت‌های جبهه حق و نقشه‌ها و توطئه‌های شوم جبهه کفر مطلع و آگاه شوند.

کوچک‌زاده با اشاره به خصومت و دشمنی دیرینه آمریکا و رژیم صهیونیستی با مردم ایران و ملت‌های آزاده گفت: امروز به برکت خون شهدا گفتمان انقلاب اسلامی و جبهه حق در سراسر جهان گسترده شده و این خون‌های مطهر 40 سال است درخت انقلاب را آبیاری کرده و از بن‌بست نجات داده است.

وی در پایان اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس که همه دنیا پشتیبان صدام بود، ما پیروز و سرافراز بیرون آمدیم و امروز نیز به حول و قوه الهی، با تکیه بر توان داخلی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، از سد مشکلات، تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه با سربلندی عبور خواهیم کرد.

در ابتدای این نشست با قرائت آیاتی از قرآن کریم و فاتحه، یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و همچنین شهدای مدافع حرم گرامی داشته شد.
©2020 HozehHonari. All Rights Reserved