159968
  ۱۳۹۸/۶/۹
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
گام دوم انقلاب دستاوردها و پیروزی‌های شیرین‌تری دارد
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در جمع فعالان فرهنگی و اجتماعی یزد گفت: به یقین گام دوم انقلاب دستاوردهای بیشتر و پیروزی‌های شیرین‌تری خواهد داشت اما سختی‌های خاص خود را نیز دارد.
   
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد: حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در همایش اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا(ع) که در سالن اجتماعات دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد با بیان اینکه توحید بی مبارزه اتفاق نمی‌افتد گفت: حرف نو انقلاب اسلامی توحید بود، توحید امتداد تمدنی دارد و بدون مبارزه اتفاق نمی‌افتد.
وی تصریح کرد: اراده الهی در همه جا جاری است و اینکه لطف و دستگیری حضرت حق به صورت دم عیسوی و عصای موسوی گاهی ظهور می‌کند، به نیازهای جامعه بشری برای هدیت بر می‌گردد و در آخر الزمان است که عصای موسوی و دم عیسوی کارگشا نیست و بیان و برهان مصطفوی لازم است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: هرچه به دوران ظهور خاتم‌الاوصیاء نزدیک‌تر می‌شویم، اراده‌ای که در تقابل با اراده حق است، در تمام تار و پود زندگی ما و همه بشریت نفوذ می‌کند و مبارزه پیچیده‌تر می‌شود.حجت‌الاسلام والمسلمین قمی بیان کرد: امروز دیگر مانند گذشته نیست و نوع هدایتگری با اوایل انقلاب بسیار متفاوت شده در حالی که ضوابط هستی و فطرت انسان سر جای خود باقی است.
وی با بیان اینکه هر چه جلوتر می‌رویم جنگ، نرم و فرهنگی و پیچیده‌تر است ادامه داد: در این عرصه انسان‌های عمیق با تحلیل‌های نیرومند نیاز است که بتوانند در این نبرد فرهنگی و جنگ نرم، سرداری کنند و دستگاه‌ها و ارگانها و سازمان‌ها اگر خیلی تلاش کنند، از این سرداران پشتیبانی می‌کنند.رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه پرچم جنگ نرم در دست شهدا است افزود: در این عرصه، فهم راوی و اندیشه نیرومند از جنس مکتب امام(ره) می‌خواهیم، اما متأسفانه با اینکه رهبر معظم انقلاب بارها در این زمینه فرمودند که «اگر در مورد مکتب امام دچار غفلت شویم، سیلی می‌خوریم.» ولی این موضوع را جدی نگرفته‌ایم و از آن غفلت کرده‌ایم.
حجت‌الاسلام والمسلمین قمی تأکید کرد: اگر ایمان به آرمان‌های بلند و اندیشه نیرومند حضرت امام خمینی(ره) وجود داشته باشد، جامعه بشری حرکت می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی حرف نو برای دنیا دارد و آن توحید است؛ توحید به اندازه قدمت بشر و هستی ریشه دارد. حرف توحیدی و اصیل و ناب انقلاب اسلامی امتدادهای پیچیده تمدنی دارد و ما حتما به سبک زندگی متفاوت فکر می‌کنیم و حتما در مسیر تمدن‌سازی خود به یک الگوی پیشرفت بومی می‌اندیشیم که برآمده از اسلام است.رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگر سخنان خود توحید را همان مبارزه دانست و گفت: در مبارزه بدون تشویش باید به سمت اعلا شتافت اما حالا می‌شنویم که به جای مبارزه با سرداران ظلم، به فکر مذاکره با آنها هستیم در حالی که این اقدام در مسیر توحید نیست.
وی افزود: اگر ما بر اساس توحید و مکتب امام (ره) با اتحاد و همدلی و کار فرهنگی و جمعی پیش برویم یقه شیطان بزرگ و مستکبران را خواهیم گرفت.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: حوزه هنری پرچم مبارزه هنری با استکبار را تمام عیار به دست گرفته و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به اینکه گام اول را با گذر از سنگلاخ‌ها و سختی‌ها با موفقیت پشت سر گذاشتیم ادامه داد: تا قله راه بسیاری مانده، گرچه به قله رسیدن بهینه‌تر و به‌صرفه‌تر از بازگشت است.
وی تصریح کرد: به یقین گام دوم انقلاب دستاوردهای بیشتر و پیروزی‌های شیرین‌تری خواهد داشت که با همت مضاعف محقق خواهد شد اما سختی‌های خاص خود را نیز دارد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اراده امام(ره) و شهدایی همچون آیت‌الله صدوقی و مؤمنان و جوانان انقلابی، این انقلاب و رستاخیز عظیم را رقم زدند گفت: در گام دوم، اراده مصمم شما فعالان فرهنگی و اجتماعی موجب گسترش اراده مردم خواهد شد.
وی بر لزوم مبارزه نرمِ فرهنگی و تبلیغی علیه دشمن تأکید کرد و با اشاره به اینکه باید سر رشته‌ تبلیغ به دست علما باشد گفت: تمام هنرمندان، فعالان فرهنگی و اجتماعی و جوانان انقلابی که در عرصه جنگ نرم فعالیت می‌کنند مبلغ اسلام هستند و همه ما برای نشر معارف اسلام و انقلاب تلاش و مجاهدت می‌کنیم و ان‌شاءالله با تأسی از قیام عاشورا، حول محور ولایت، ایران اسلامی مرکز تحولات عالم خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد هم با تأکید بر ضرورت افزایش توجه به تربیت دینی دانش آموزان، تقویت مدارس صدرا و معارف در استان یزد و کشور را خواستار شد.آیت‌الله محمدرضا ناصری با بیان اینکه معلمان باید نسبت به تربیت دینی دانش‌آموزان حساسیت ویژه‌ای داشته باشند افزود: در صورتی که این اقدام صورت گیرد، قطعا زمینه تقویت روحیه انقلابی جوانان فراهم خواهد شد.
امام جمعه یزد با اشاره به عملکرد خوب مدارس صدرای سازمان تبلیغات اسلامی در سال‌های گذشته گفت: مدارس صدرا و مدارس معارف نقش بسیار مهمی در تربیت دینی فرزندانمان دارند و باید نمونه چنین مدارسی در جامعه افزایش پیدا کند.
در ادامه این همایش با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از کتاب 2 جلدی «دهم فروردین»(تحلیلی بر تاریخ انقلاب اسلامی در یزد) نوشته جواد بهبود زاده که به همت حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده، رونمایی شد.
همچنین تعدادی از فعالان فرهنگی و اجتماعی استان از جمله حجت‌الاسلام مهدی پرنیان مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد تجلیل شدند.در این همایش حجت‌الاسلام سعید فخرزاده مشاور امور فرهنگ و ادبیات پایداری و انقلاب اسلامی امور استان‌ها و مجلس، محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور مجلس و استان‌های حوزه هنری، حسینی کوهستانی و نجیمی مدیران سابق و فعلی اداره کل تبلیغات اسلامی استان، سردار میرحیدری فرمانده انتظامی استان، کوچک‌زاده رئیس حوزه هنری یزد، تعدادی از مسئولان و جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی و اجتماعی استان یزد حضور داشتند.
©2020 HozehHonari. All Rights Reserved