110244
  ۱۳۹۴/۷/۱۸
بیست و چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه
بدرود: جوان‌گرایی در«سوره ماه» جریان تئاتر را زنده نگه می دارد
   
 كارگردان نمایش «هولوگرام تنهایی» از استان یزد گفت: حوزه هنری با پیگیری مستمر خود برای برگزاری جشنواره تئاتر سوره ماه، جوان‌گرایی و حمایت از گروه‌های شهرستانی تئاتر را زنده نگه داشته است.
پاشا بدرود، كارگردان نمایش «هولوگرام تنهایی» كه به عنوان اثر برگزیده مناطق در استان یزد برای تئاتر سوره ماه انتخاب شده، و امروز 16 مهرماه در محوطه باز حوزه هنری نمایش خود را اجرا كرد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: «هولوگرام تنهایی» داستان زندگی تمام مردم جامعه است كه هركدام به صورت مجزا داستانك هایی دارند. سه اتوموبیل در صحنه وجود دارند كه هر سه در ترافیك مانده اند و طی نمایش با قصه زندگی افرادی كه داخل اتوموبیل هستند، آشنا می شویم. بنابراین به صورت اپیزودیك قصه زندگی این افراد روایت می شود.

بدرود درخصوص انگیزه اصلی خود از كارگردانی «هولوگرام تنهایی» عنوان كرد: دغدغه ام بیان جدایی انسان های امروزی از یك ارتباط مثبت و سازنده در روابط خانوادگی و اجتماعی و انتقال آن به تماشاگر است.

وی در رابطه با اینكه چه تمهیدی را برای دوری از تكرار در نمایش خود به كار گرفته است، توضیح داد: مفهوم كلی كه در این نمایش استفاده كرده ام تكراری اما مسئله روز جامعه است و شاید چندان روی آن كار نشده باشد. این شیوه اجرا كه بخشی از تصاویر به صورت ضبطی روی پرده می آید، در یزد كمتر دیده شده است.

بدرود درباره اینكه عملكرد تئاتر سوره ماه را چطور ارزیابی می كنید، گفت: حوزه هنری با پیگیری مستمر خود برای برگزاری جشنواره تئاتر سوره ماه، جوان‌گرایی و حمایت از گروه های شهرستانی تئاتر را زنده نگه داشته است. این تنها جشنواره پویا در زمینه هنرهای نمایشی در شهرستان هاست.
وی افزود:به ایجاد زیرساخت های بیشتر برای گسترش فرهنگ‌سازی و دیدن تئاتر خوب احتیاج داریم. شاید بانی اصلی این امر تنها حوزه هنری نباشد اما در این رابطه می تواند نقش كلیدی ایفا كند.
این كارگردان تئاتر اظهار كرد: این جشنواره جایگاه خوبی برای ارائه كارهای نمایشی است و گروه های نمایشی بعد از دیدن كارها دیدگاهشان نسبت به آثاری كه خود می سازند وسعت پیدا می كند و تبادل نظر اتفاق می افتد. توجه بیشتر به كارهای خلاقی كه نوآوری بیشتری دارند، می تواند باعث پیشرفت و ارتقای سطح جشنواره شود.بدرود درباره نقش داوران در پایان گفت: تمام افرادی كه در بازبینی استانی و منطقه ای بودند به ما ذهنیت و ایده دادند و نظرشان باعث ارتقای تئاتر هنرمندان شد؛ به گونه ای كه بعد از شنیدن نظرات سعی كردیم در نوبت های بعدی ایرادهای اصلی نمایش را برطرف كرده و آن را بهتر اجرا كنیم.
©2020 HozehHonari. All Rights Reserved